Leonardo Fibonacci ve Altın Oranın Ortaya Çıkışı

Fibonacci dizilimi olarak da bilinen altın oran (bir başka deyişle Pi Sayısı) bir bütünün yaklaşık 1.618'lik oranına denk gelen sayıdır. Bu gizem neredeyse yaşadığımız evrenin her yerinde görülen bir orandır. Bu durum ister istemez tasarım alanının vazgeçilmez başlıklarından birini haline gelmiştir. Tarih boyunca inşaa edilen estetik tüm yapılarda veya önemli sanat eserlerinde altın oranın bir şekilde o eserlerde kullanıldığını görürüz.

Tasarım alanında altın oran kuralı doğru kullanıldığında grafik tasarımın da sanat eserine dönüşür tabi :) Biz logo veya diğer kimlik tasarımları yaparken altın oran dışında diğer tüm orantısal ölçümlemeleri yapmaya çalışırız. Çünkü güzel bir şeyin tesadüfen değil konuya hakim bir zeka ile mümkün olduğunu biliriz. O yüzden tasarımlarımızın tesadüfi estetikten uzak, bilinçli seçimlerle ortaya çıkmış çalışmalar olması için oldukça dikkat ederiz.

Yaptığımız altın oranlı logo çalışmalarından bir kaç örnek.

altın oran estetik logo tasarımı


Altın Oranın video grafiklerle anlatımı.Genel tasarımlarımızı Referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.


Altın oran ve doğa


HAKKIMIZDA

Beş yıllık sektör, on yılı aşkın da sanat kurumları ve şirketler için sanat içerikli medya üretmekteyiz. Kadromuz genç ve dinamik bir takımdır bu yüzden aldığı tüm projeleri planlandığı takvimde sunar ve sonuçlandırır.

Grafik tasarımdan fotoğraf çekimine, web sitesinden matbaa işlerine uzanan, sektörün hemen hemen tüm alanlarında hizmet vermekteyiz.

Biz bu işi seviyoruz, çünkü yaptığımız işlerin sonunda insanları mutlu etmek bizi de mutlu ediyor.

e-posta ile takip edin